Témáink

2012. május 4., péntek

Velux Tetőablak a megújulás



Tetőablak cserével a napfényes, szellős és energiatakarékos tetőtérért – Jó tanácsok felújítást tervezőknek

A mai energiaárak mellett elérkezettnek látja az időt, hogy végre tegyen valamit azért, hogy tetőtéri otthona energiatakarékosabbá váljon? De nem tudja, hogyan is kezdjen hozzá? Ha az energiamegtakarítás mellett egyben világosabb, modernebb tetőtérre vágyik, érdemes a változtatást a régi tetősíkablakok cseréjével kezdeni. Ha a munkálatokat gondos és körültekintő ablak- és szakemberválasztás előzi meg, a csere nem tart tovább néhány óránál, és nem jár hetekig tartó felfordulással sem.

Javul az energiahatékonyság

A tetőablakok cseréje után nem kell többé sóhajtanunk, hogy „Kifelé fűtünk!”, hiszen a régi, alacsony hőszigetelő képességű ablakok helyébe olyan modern tetőtéri ablakok kerülnek, melyek akár 45%-kal csökkentik a hőveszteséget. Lefordítva: a hőmérséklet akár 2 fokkal is emelkedhet a szobában. Az új ablakokkal a fűtésre fordított energia mintegy 8%-a takarítható meg.
Amellett, hogy a mai tetőtéri ablakok teljes mértékben megfelelnek az energiahatékonysági elvárásoknak, esztétikusak, felhasználóbarát működtetésűek és kiegészítők sora választható hozzájuk az utólagos elektromos vagy napelemes működtetéstől a külső és belső árnyékolók széles tárházáig. De pontosan mit is nyerünk a régi tetőablakok cseréjével? És mire figyeljünk a munkálatok előkészítése során?

Megújul a tetőtér

Egy ablak napjainkban nem egyszerűen építőanyag, mert gondosan kiválasztva emeli a tetőtér esztétikai értékét is. Ha fafelületű tetőtéri ablakot választunk, akkor az természetesebb, melegebb hangulatot áraszt, a műanyag felületet viszont könnyebb tisztán tartani, és egyáltalán nem kell felületkezelni. Ezeknél a fa belsejű, műanyag bevonatú ablakoknál a fa mag a stabilitást és a kiváló hőszigetelést, a műanyag pedig a könnyű karbantarthatóságot és az „örök életet” képviseli.
A csere után az új ablakot érdemes „felöltöztetni”, hiszen egy belső árnyékoló modern kiegészítője lehet a tetőtérnek. Külső árnyékolókkal a nyári melegben akár 5-6 fokkal is hűvösebb lehet a tetőtérben, télen pedig az egyes típusok – lehúzva – akár 33%-kal csökkentik a hőveszteséget.

Komfort és biztonság

Az üvegezésnek azonban rolók nélkül is jól kell teljesítenie, de nem csak hőszigetelés tekintetében. Ugye nem baj, ha nyáron éppen a beáramló napfény melegítő hatásától vagy az UV-sugaraktól véd, egyben az utca zaját is távol tartja, netán az eső kopogását is jelentősen mérsékli? A komfortszintek közül igény szerint válogathatunk, de ha biztonságban is szeretnénk tudni magunkat és családunkat, az üvegezés belső rétege mindenképpen ragasztott üveg legyen. Az autók szélvédőjéhez hasonlóan a ragasztott üveg törés esetén egyben marad, az üvegcserepek nem hullanak a földre, így nem okozhatnak semmilyen személyi vagy vagyoni kárt.

És ami a tető alatt van

Ha elhatározzuk magunkat az ablakcsere mellett, mindenképpen vegyük fel a kapcsolatot egy ablakbeépítő szakemberrel (www.tetoablakcsere.hu), aki nem csak az ablakválasztásban nyújt segítséget, hanem megvizsgálja azt is, hogy szükséges-e a tetőszerkezet és az ablak közötti szigetelő és párazáró kapcsolódást is korszerűsíteni. Például hőszigetelő keret beépítésével minimálisra csökkenthető az ablak körüli hőveszteség, javul a hőszigetelési képesség.
A fentiek végiggondolása után talán bátrabban vág neki az ablakcserének, és jutalma egy új, szellős és napfényes, korszerű tetőtér lesz.

szerkesztő:Budai Henrietta
               VELUX MAGYARORSZÁG

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése