Témáink

2012. május 18., péntek

Mediterrán Családi vállalkozás tradícióval




Családi vállalkozás tradícióval
Tetőcserepek múlttal és jövővel
Hagyomány és korszerűség a Mediterrán Magyarország Kft.-nél

Cégünk a Mediterrán Magyarország Kft. a hazai tetőcserép piac 100%-ban magyar tulajdonú tetőcserép gyára. A beton az egyetlen alapanyag, amellyel a családi vállalkozásunk már 1920 óta dolgozik. Ekkor alapította iparosműhelyét a vállalkozó szellemű Mészáros Kálmán, amelyből a mai nemzetközi hírnevű, betoncserepeket és komplett tetőfedési rendszert gyártó Mediterrán vállalatcsoport nőtte ki magát.
Az alapító Mészáros Kálmán, a ma Szlovákiához tartozó Negyeden kezdett el beton alapú cserépgyártással foglalkozni. A kézi munkával előállított ún. „Mészáros cserepek” már közel 90 éve megtalálhatóak a környék tetőin. Ez önmagában igazolja az akkori betontechnológiai feltételek mellett gyártott termékek jó minőségét. 1995-ben fia, Mészáros Vilmos, a dél-baranyai, régi iparos hagyományokkal rendelkező Bóly városában folytatta a családi tevékenységet egy félautomata gépsor segítségével.
1999-ben a gyártási technológiánk eljutott a teljesen automatizált cserépgyártásig. Ekkor már a harmadik generációnk vállalhatta a garanciát arra, hogy európai színvonalú cserép kerüljön a házak tetejére. A fejlesztések révén elindult a Mediterrán 10-es termék gyártása. Az új forma hamar közkedveltté vált. A termék 2004 őszétől a Danubia nevet vette fel. 2001-ben termékkínálatunk tovább bővült a Coppo termékcsaláddal, mely formájában és színeiben is a mediterrán tájak napfényes hangulatát idézi. 2003-ban alapos kutatómunka eredményeként a Coppo termékvonalat speciális, többszörös felületkezeléssel láttuk el. A Coppo így 2003 tavaszán méltán elnyerhette a Construma Nagydíjat. 2005-ben a vállalkozásunk a hornyolt, kettős-ívesvágású Rundo tetőcseréppel bővítette kínálatát.  A tetőfelújításokhoz, műemlékek fedéséhez kiválóan alkalmas Rundo igazi építészeti gyöngyszem, mely még ebben az évben BNV Nagydíjjal igazolta sikerét. A hullámos Standard cserép szintén 2005-ben került forgalomba a magyar piacon. A sikertörténet folytatásaként 2007-ben megjelent a formájában és színében összetéveszthetetlen Zenit tetőcserép.
Országos értékesítő hálózatunk tagjai teljes körű és ingyenes szolgáltatási csomaggal segítik az építkezőket és beruházókat. A mérethűségre, a fagyállóságra és vízzáróságra vállalatunk 30 év garanciát vállal.
A piac meghatározó szereplőjeként a Mediterrán cégcsoport Magyarországon és a környező országokban (Szlovákia, Csehország, Románia, Horvátország) egyéni megoldások sokaságát biztosítja. A 2000-ben létrehozott Mediterrán Szlovákia Kft. volt a külföldi terjeszkedésünk első állomása. A sikeres külföldi nyitásnak köszönhetően 2004-ben a vállalat új gyártóüzemet létesített a szlovákiai Farkasdon. A piacépítés 2005-ben tovább folytatódott a Romániában székelő Mediterran Rom Sisteme de Invelitori SRL és a Horvátországban bejegyzett Mediterran Crijep d.o.o. leányvállalataink alapításával.
2008-ban a Mediterrán kapacitásának bővítésére Kunszentmiklóson, zöldmezős beruházással hoz létre egy új, automata gyártósorral felszerelt, korszerű üzemet. Az új üzem technológiája alapján a térség legnagyobb és legmodernebb betoncserép-gyára lett. „Az új üzemmel magasabb minőséget és ellátási rugalmasságot biztosítunk, mely lehetőséget teremt arra, hogy a célpiacokon még hatékonyabban és egyenesebben tudjuk kiszolgálni a Mediterrán cserép iránti keresletet.” A termelésbe történő jelentős mértékű befektetések által a Mediterrán Kft. képes lesz megőrizni és erősíteni piaci pozícióját,
A 2010-es év további technológiai előrelépést hozott a cég életében. A mai technológiai tudás legmagasabb szintjét képviselő  Resistor felületkezelési eljárás került bevezetésre, mely - a fokozott színvédelmen túl - már sok tulajdonságában túlmutat a korán. Olyan felület alakítható így ki mely kidolgozottságával, felhasznált alapanyagaival a jelenlegi legmagasabb minőséget képviseli.
2012-ben a családi vállalkozás átadta a legújabb, bólyi gyárát. Ez a gyár tartalmaz már minden olyan újítást, amit a tetőcserép gyártás-technológia az elmúl években fel tudott mutatni. A Mediterrán új gyára Európa első olyan üzeme, amely a tömegtermelés mellett alkalmas az egyedi vevői igényeknek megfelelő kisszériás gyártásra is.

2012. május 4., péntek

Velux Tetőablak a megújulás



Tetőablak cserével a napfényes, szellős és energiatakarékos tetőtérért – Jó tanácsok felújítást tervezőknek

A mai energiaárak mellett elérkezettnek látja az időt, hogy végre tegyen valamit azért, hogy tetőtéri otthona energiatakarékosabbá váljon? De nem tudja, hogyan is kezdjen hozzá? Ha az energiamegtakarítás mellett egyben világosabb, modernebb tetőtérre vágyik, érdemes a változtatást a régi tetősíkablakok cseréjével kezdeni. Ha a munkálatokat gondos és körültekintő ablak- és szakemberválasztás előzi meg, a csere nem tart tovább néhány óránál, és nem jár hetekig tartó felfordulással sem.

Javul az energiahatékonyság

A tetőablakok cseréje után nem kell többé sóhajtanunk, hogy „Kifelé fűtünk!”, hiszen a régi, alacsony hőszigetelő képességű ablakok helyébe olyan modern tetőtéri ablakok kerülnek, melyek akár 45%-kal csökkentik a hőveszteséget. Lefordítva: a hőmérséklet akár 2 fokkal is emelkedhet a szobában. Az új ablakokkal a fűtésre fordított energia mintegy 8%-a takarítható meg.
Amellett, hogy a mai tetőtéri ablakok teljes mértékben megfelelnek az energiahatékonysági elvárásoknak, esztétikusak, felhasználóbarát működtetésűek és kiegészítők sora választható hozzájuk az utólagos elektromos vagy napelemes működtetéstől a külső és belső árnyékolók széles tárházáig. De pontosan mit is nyerünk a régi tetőablakok cseréjével? És mire figyeljünk a munkálatok előkészítése során?

Megújul a tetőtér

Egy ablak napjainkban nem egyszerűen építőanyag, mert gondosan kiválasztva emeli a tetőtér esztétikai értékét is. Ha fafelületű tetőtéri ablakot választunk, akkor az természetesebb, melegebb hangulatot áraszt, a műanyag felületet viszont könnyebb tisztán tartani, és egyáltalán nem kell felületkezelni. Ezeknél a fa belsejű, műanyag bevonatú ablakoknál a fa mag a stabilitást és a kiváló hőszigetelést, a műanyag pedig a könnyű karbantarthatóságot és az „örök életet” képviseli.
A csere után az új ablakot érdemes „felöltöztetni”, hiszen egy belső árnyékoló modern kiegészítője lehet a tetőtérnek. Külső árnyékolókkal a nyári melegben akár 5-6 fokkal is hűvösebb lehet a tetőtérben, télen pedig az egyes típusok – lehúzva – akár 33%-kal csökkentik a hőveszteséget.

Komfort és biztonság

Az üvegezésnek azonban rolók nélkül is jól kell teljesítenie, de nem csak hőszigetelés tekintetében. Ugye nem baj, ha nyáron éppen a beáramló napfény melegítő hatásától vagy az UV-sugaraktól véd, egyben az utca zaját is távol tartja, netán az eső kopogását is jelentősen mérsékli? A komfortszintek közül igény szerint válogathatunk, de ha biztonságban is szeretnénk tudni magunkat és családunkat, az üvegezés belső rétege mindenképpen ragasztott üveg legyen. Az autók szélvédőjéhez hasonlóan a ragasztott üveg törés esetén egyben marad, az üvegcserepek nem hullanak a földre, így nem okozhatnak semmilyen személyi vagy vagyoni kárt.

És ami a tető alatt van

Ha elhatározzuk magunkat az ablakcsere mellett, mindenképpen vegyük fel a kapcsolatot egy ablakbeépítő szakemberrel (www.tetoablakcsere.hu), aki nem csak az ablakválasztásban nyújt segítséget, hanem megvizsgálja azt is, hogy szükséges-e a tetőszerkezet és az ablak közötti szigetelő és párazáró kapcsolódást is korszerűsíteni. Például hőszigetelő keret beépítésével minimálisra csökkenthető az ablak körüli hőveszteség, javul a hőszigetelési képesség.
A fentiek végiggondolása után talán bátrabban vág neki az ablakcserének, és jutalma egy új, szellős és napfényes, korszerű tetőtér lesz.

szerkesztő:Budai Henrietta
               VELUX MAGYARORSZÁG